top of page

הישארי מעודכנת גם דרך דף הפייסבוק של Qi Sha 

  • Wix Facebook page
DSC_8109.jpg
דיקור סיני - Acupuncture
 

במשך אלפי שנים נעשה שימוש במחטים לשם גירוי נקודות. נקודות אלו נמצאות על גבי  המרידיאנים, ערוצי אנרגיה לאורך הגוף הפועלים לאיזון הגוף והנפש. שימוש בדיקור יעיל לחיזוק הגוף ומניעת מחלות וכן לטיפול במחלה שכבר תקפה את הגוף.

לפי הרפואה הסינית מחלה הינה מצב של חוסר איזון גופני או מנטאלי, והמטרה היא למצוא את הגורמים לחוסר האיזון ולטפל בהם

הדיקור מתבצע בנקודות נבחרות על ידי החדרת מחט סטרילית דקה.  את המחטים משאירים בגוף למשך  20- 30 דקות. בזמן הזה יכולות להופיע תחושות כגון עקצוץ, כובד, לחץ או חום מקומי ולעיתים אף תחושת רוגע וזרימה אנרגטית. תחושות אלו מצביעות על השפעתן המיוחדת של אותן נקודות דיקור.

ארומתרפיה - Aromatherapy 

 

 

ארומה=ריח  תרפיה=ריפוי

שמנים אתרים -  שמנים המופקים מצמחים.

זוהי שיטת ריפוי הוליסטית המשתמשת בשמנים אתרים, שמנים המופקים מצמחים לשם איזון פיזי ורגשי. שמן אתרי הינו שמן נדיף. דרכי הגישה שלו אל תוך גופנו הן מגוונות:

הרחה -  מולקולות הריח הנשאפות מגיעות למחזור הדם.

הנחה על העור - מולקולות השמנים קטנות והן חודרות דרך העור ישירות למחזור הדם.

בליעה -  המולקולות מגיעות אל הקיבה ומשם למחזור הדם. 

דרכי השימוש המקובלות לשמנים הן: עיסוי,  אמבטיה, הסנפה, אידוי במבער, קומפרסים, שטיפת פה וגרגור.  ניתן לטפל גם בשיער ובעור ע"י הכנת מרקחות המכילות שמני בסיס או קרמים בתוספת שמנים אתריים.

בקליניקה, לאחר אבחון של המטופלת אני משלבת עבודה עם שמנים אתרים וכן מכינה מרקחת או קרם המתאים להמשך טיפול בבית.

ארומתרפיה
IMG_3619.jpg
 שיאצו - Shiatsu 

 

שיטת טיפול במגע שמקורה ביפן. תאוריית הטיפול מבוססת על הרפואה הסינית. פירושה- שי-אצבע אצו-לחץ.

בשיטה זו משתמשים בלחיצות, מתיחות ומניפולציות בכדי להזרים אנרגיה במרידאנים ופותחים חסימות היוצרות כאב וחולי.

המטופל\ת שוכבת על מזרון טיפולים, לבושה בבגדים נוחים, אני יושבת בסמוך אליה ומפעילה לחץ ע"י העברת משקל, בעזרת כפות ידיים,אצבעות,מרפקים,ברכיים ואמות. לחיצות אלו מטרתן להזרים אנרגיה בערוצים(מרידאנים),לחזק אזורים חלשים בגוף ולפתוח חסימות בהם הצ'י והדם חסומים ולא זורמים כמו שצריך. זהו טיפול נעים, מרגיע ומחזק. מתאים גם לילדים ולנשים הרות. הטיפול יכול לגרום להקלה בכאבים קיימים וכן למנוע היווצרות כאבים הקשורים למערכת השלד-שריר.

טווינה - Twina

 

שיטת ריפוי סיני המקבילה למקצועות הפיזיותרפיה והכירופרקטיקה. בסין זוהי שיטת הטיפול השימושית והמוכרת ביותר לטיפול. מבוססת על עקרונות הטיפול והאבחנה של הרפואה הסינית המסורתית ומשלבת עבודה אנרגטית על ערוצי האנרגיה ונקודות הדיקור יחד עם עיסוי עמוק של השרירים,גידים,מפרקים והעצמות. מטרת הטיפול היא ליצור שיפור בזרימת האנרגיה בערוצים ופתיחת חסימות היוצרות כאב ומחלות. הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים, עם בגדים וללא שמן, מה שמאפשר עבודה עמוקה וחזקה, כמובן שעוצמת הטיפול משתנה ומותאמת לכל מטופל\ת.

שיטה זו מצויינת לאבחון וטיפול בבעיות אורטופדיות כגון פריצות דיסק,כאבי גב,כתפיים,דלקות ,נקעים ועוד וכן יעילה בטיפול בבעיות פנימיות כגון הפרעות שינה, כאבי מחזור,בעיות עיכול ועוד.

לטיפול אפקט מרגיע למערכת השרירים והן למערכת העיצבית, ועל כן יעיל מאוד במחלות ותופעות המושפעות מסטרס.

יתרונותיה של שיטה זו מתבטאים במהירות התגובה של המטופל, אורכו של הטיפול הוא קצר, כ15 -20 דקות ומניב תוצאות יפות. בקליניקה אני מרבה לשלב טיפולי טווינה עם דיקור, להשגת תוצאות טובות.

DSC_8098-Edit.jpg
צמחי מרפא סיניים - Chinese Healing Herbs 

 

משחר הבריאה קיים שימוש בצמחי מרפא בתרבויות שונות.

לאורך השנים הסינים התקדמו בהבנה של גוף האדם והתפתחות מחלות, הם השקיעו זמן רב בהתבוננות ולמידה דרך הטבע וניסו להבין כיצד הוא משפיע על גוף האדם.

בנוגע לצמחים ההתבוננות כללה מחקר של צמחים והשפעותיהם על גוף האדם. הם התבוננו בחלקי הצמח והבינו שחלקים שונים של הצמח הם בעלי השפעה שונה על הגוף. למשל- קליפה, משפיע על החלק החיצוני של הגוף- עור. זרעים מלחלים כיוון שתכולת השמן שבהם גבוהה, שורשים נוטים  להזין.

כמו כן הבינו הסינים שגם לטעם יש תפקיד חשוב בהשפעת הצמח על הגוף, מתוק- מחזק, חמוץ מכווץ וחריף מניע ופותח.

 

גם לצורת הצמח יש השפעה על אופיו, למשל קוצים יישמשו לפתיחת פצעים\אבצסים או נודולות, אפשר לקחת לדוגמא את הצמח zao jiao ci  אשר הינו קוץ חד מאוד, צמח שימושי מאוד בתחום הגניקולוגי, משמש לטיפול בשחלות פוליצסיטיות וכן יעיל לטיפול בגושים ואבצסים.

צבע הצמח אף הוא משפיע על אופיו, בדיוק כמו בתזונה , מזונות אדומים משפיעים על הדם, כך גם צמחים שצבעם אדום ישפיעו על הדם.

 

לאורך אלפי שנות ניסיון הצטבר ידע רב ומקיף אודות צמחי המרפא הן מבחינת פעילות הצמח, המינון המומלץ לשימוש, אופן השימוש , התוויות נגד וכו'.

בקליניקה אני משלבת שימוש בצמחי מרפא תוך התאמה אישית לכל מטופלת ותוך השענות על הידע הרב שהצטבר אודות השימוש בצמחי המרפא. אני מכינה מרשם לפורמולת צמחים המותאמת למטופלת ושולחת לבית מרקחת לצמחי מרפא המכין את הפורמולה עבור המטופלת.

ישנן כמה צורות לקיחה של פורמולות צמחים ואני בוחרת את צורת הלקיחה המתאימה ביותר לאורך חייה של המטופלת.

 

Raw herbs- בישול צמחים גולמיים מיובשים למרקחת. המטופלת מקבלת שקית עם מספר מנות, היא מבשלת את המנה ושותה אותה במשך מספר ימים. זוהי השיטה המסורתית המקובלת בסין עד היום. זוהי השיטה החזקה ביותר כיוון שהצמחים מבושלים ביחד והאפקט הסינרגטי שלהם מועצם ע"י כך.

אבקה מרוכזת-הצמחים הגולמיים מבושלים במיכלים גדולים, מצטמצים למעין תרכיז ועוברים ייבוש,בישול וגגרנוליזציה. כלומר האבקה היא בעצם מיצוי מרוכז בגרנולות של הצמח. האבקות מרוכזות פי 5 מהצמח הגולמי. זהו הפורמט הנפוץ ביותר בישראל. המטופלת מערבבת את האבקה במים ושותה מספר פעמים ביום. יש אפשרות לקפסל את האבקה בקפסולות צמחיות.

 

פורמולות פטנט- קיימות פורמולות מדף מוכנות המבוססות על פורמולות סיניות קלאסיות המגיעות בצורת טבליות או תמצית מרוכזת. החסרון הבולט של פורמולות אלו הוא שלא ניתן לבצע בהן שינויים והתאמות לכל מטופל\ת . היתרון  שלהן הוא בזמינות וכן בנוחות שבלקיחת פורמולה בטבליה או בנוזל.נוח מאוד להשתמש בפורמולות אלו לטיפול במחלות אקוטיות בילדים.

 מוקסה - Moxa

 

זוהי שיטה בה מחממים נקודות דיקור ע"י הבערת צמח הלענה. מטרת החימום היא הנעה, חיזוק וחימום של איברים, מרידיאנים או נקודות מסוימות. 

bottom of page